כמה ישראלים אוכלים כשר בפסח?
עדכון מיוחד של מדד השלום של המכון הישראלי לדמוקרטיה ואוניברסיטת תל-אביב: רוב היהודים בישראל מכשירים את הבית לקראת פסח ולא אוכלים חמץ מחוץ לבית אך מתנגדים לאיסור מכירת חמץ במסעדות ובתי קפה
![](/media/10324/mzot1.jpg)
לקראת חג הפסח, פרק מיוחד שנערך במדד השלום החודשי של המכון הישראלי לדמוקרטיה ואוניברסיטת תל-אביב המפורסם היום (ד'), מצביע על תופעה מעניינת: רוב היהודים בישראל (63%) מנקים את ביתם מחמץ לקראת פסח ומקפידים מקפידים שלא לאכול חמץ מחוץ לבית (67%). למרות זאת, 59% מהיהודים מתנגדים לאיסור על הגשת חמץ במסעדות ובתי קפה בפסח.
מבין הנסקרים, 87% מהחילונים סברו כך, 56% מהמסורתיים שאינם דתיים וגם 21% מהחרדים, 14.5% מהדתיים ו-26% מהמסורתיים הדתיים.
הסקר נערך על ידי פרופ' אפרים יער מאוניברסיטת תל-אביב ופרופ' תמר הרמן מהמכון הישראלי לדמוקרטיה בין התאריכים 13 ל-14 במרץ 2018 בקרב 600 מרואיינים המהווים מדגם ארצי מייצג.